محوطه سازی حیاط

در مبحث محوطه سازی و بویژه در واحدهای ویلایی، معماری و زیبایی حیاط نقش بسزایی در زیبایی کل ساختمان و ایجاد حس مطلوب در مخاطب دارد. معماری خاص حیاط با استفاده از عناصر معماری با پشتوانه طراحی قوی و همچنین بکار بردن المان های معماری خاص علاوه بر کاربردی تر کردن فضای موجود می تواند برخی عیوب کلی ساختمان از نظر شکل نما یا شکل ابعادی ساختمان را برطرف نماید. امروزه وجود گل و گیاه در کنار المان های سنگ و چوب و همچنین آبنما و نهرهای مصنوعی در کنار درخچه های طبیعی و یا حتی مصنوعی از مشترکات طراحی حیاط می باشند.

استفاده از عنصر نورپردازی بخصوص در تاریکی شب جلوه زیباتری به فرم و فضای معماری حیاط خواهد داد. در ساختمان شمالی که حیاط بعنوان ورودی ساختمان نیز استفاده می شود، امکان استفاده از ترکیب نحر، پل و نرده های زیبا فراهم می باشد و همچنین با استفاده هوشمندانه از گل و گیاه طبیعی که به تناوب در همه سال سبز و شاداب باشند، می توان در تمام سال فضایی شاداب و سرسبز داشت.

با توجه به اهمیت بحث پارکینگ در سال های اخیر و نیاز به تعبیه دو ورودی در برخی از حیاط های ساختمان های شمالی و ایجاد محدودیت بیشتر از این حیث، می توان با استفاده از طرح های خاص معماری باشند، چوب یا آجر در کنار نورپردازی قوی و هنرمندانه در دیواره های حیاط، نتیجه موجود را کمرنگ تر نمود.

گروه مهندسین جرس سازه با تکیه بر دانش فنی و همچنین معماران زبده و چیره دست، قابلیت ارائه طرح های چشم انداز و منحصر به فرد به مشتریان عزیز داشته و با حداکثر استفاده از فضای موجود و همچنین حداقل هزینه ممکن، بالاترین کیفیت از نظر فرم، فضا و زیبایی را ارائه خواهد داد. ترکیب درب و پنجره های مشرف به حیاط با طرح  های خاص و همچنین در نظر گرفتن عنصر امنیت در ویلا و واحدهای ویلایی و بکاربردن سیستم های امنیتی از قبیل دوربین های مداربسته و ... در داخل المان های معماری از دیگر ویژگی های طراحی گروه مهندسین جرس سازه می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :