محوطه سازی تراس

در اکثر آپارتمان های قدیمی، تراس ها به فضاهایی غیر قابل استفاده همچون انبارهایی بی روح، بعضاً درهم ریخته و کثیف تبدیل شده اند که به شدت نمای ساختمان را زشت کرده اند. چنانچه با طراحی صحیح و انتخاب معماری داخلی مناسب نسبت به بازسازی و بازپیرایی فضای تراس اقدام شود، می توان علاوه بر استفاده بهینه به زیبایی دوچندان داخلی و خارجی ساختمان ها کمک شایانی کرد.

معماری داخلی و محوطه سازی تراس، بسته به مساحت و جانمایی آن متغیر است. برای مثال معماری تراسی که به اتاق خواب راه دارد و دارای مساحتی محدود با معماری تراسی که از پذیرایی ورودی دارد و دارای مساحت بزرگی، کاملاً متفاوت خواهد بود. گل و گیاه یکی از عناصر معماری شاخص در دکوراسیون تراس ها هستند که با استفاده از المان های چوبی در کف، دیواره ها و حتی سقف می توان زیباییخیره کننده ای به تراس ها داد.

تراس ها در صورت انتخاب معماری صحیح می تواند به فضاهای در صورت انتخاب معماری صحیح، به فضاهای مناسب جهت پذیرایی و یا گذران اوقات فراغت تبدیل شوند که وجود گل و گیاه و حتی وجود نورپردازی مناسب در مطلوب تر کردن فضای تراس نقش پررنگی دارند. بازسازی تراس آپارتمان ها معمولاً با هزینه ای نسبتاً پایین انجام شده ولی تقریباً در اکثرا موارد مالکان اظهار داشته اند که بهتر بود زودتر اقدام به این تغییرات می کرده اند. 

بتازگی و با پیشرفت تکنولوژی های بکار رفته در ساختمان ها، در برخی ساختمان های لاکچری در تراس هایی که وسعت کافی دارند، استخرهای کوچکی تعبیع می شود تا با استفاده از فضای آزاد و آفتاب، مالکان این ساختمان ها لذت آب تنی در کنار اتاق خواب خود را تجربه کنند.

نقش مهمی که تراس ها در زیبایی نمای بیرونی و کلیت ساختمان ها دارند، اجتناب پذیر بوده و هر چقدر بر غنای معماری، طراحی، دقت و کیفیت اجرای تراس ها همت گمارده شود، اثری مضاعف در کاربری و زیبایی ساختمان خواهد داشت. هماهنگی تراس ها در مجتمع های آپارتمانی از نکات همه طراحی همچون تقارن، هماهنگی شکل و حتی نورپردازی در رنگ تراس ها، از نکات بارز معماری تراس و کل ساختمان می باشد.

گروه مهندسین جرس سازه با استفاده از طراحی های بی نظیر و توانایی اجرایی بالا، آماده ارائه خدمات به کارفرمایان محترم می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :