بازسازی و نوسازی واحدهای درمانی

مراکز درمانی به عنوان یک مکان عمومی و خصوصی که درمان بیمار در آن صورت می گیرد، که براساس نیازهای کادر پزشکی و کارکنان فضاسازی می شود. اما به دلیل اینکه درمان بیمار یک امر پویا است و روزانه صد ها افراد در محیط آن قرار می گیرند، نیازمند توجه به همه جوانب خواسته های استفاده کنندگان می باشد. امروزه متأسفانه، فراوان شاهد رشد انواع بیماری های گوناگون در سنین مختلف هستیم که خواسته و ناخواسته می بایست جهت درمان به مراکز مربوطه مراجعه کرد و ساعاتی را به اجبار در آن مراکز سپری نمود. شلوغی و انتظارهای بعضاً طولانی مدت، توامان با خستگی از کار روزانه باعث می گردد عده ای از مراجعه به این مراکز ناخشنود باشند. از سوی دیگر بسیاری از ساختمان های مراکز درمانی در کشور دارای قدمت چندین ساله هستند که فضاهای داخلی و بیرونی آنها دچار فرسودگی و بی روحی شده است. تخریب و ساخت مجدد این مراکز امری غیر منطقی می باشد که با هزینه و زمان بالایی رو به رو خواهد بود و صدها درمان بیماران را متوقف خواهد کرد. به این دلایل بهترین راه باز گرداندن روح زنده به این مراکز بازسازی و نوسازی می باشد. فضاسازی مناسب هر بخش، تغییر دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ، نور و مبلمان متناسب و ... می تواند احساس خوشایندی بیماران و پرسنل را بهمراه داشته باشد.

حال اگر با الگو برداری از کشورهای توسعه یافته بتوان محیط و دکوراسیون را مرتبط با مراجعین طراحی و اجرا نمود، علاوه بر سپری کردن بهینه زمان و بازگشت آرامش به آن مراکز و همچنین ارتقا بخشیدن خدمات به بیماران، می توان پذیرای تعداد بیشتری از مراجعین بود. از سوی دیگر می توان در جذب توریست درمانی هم اقدام نمود.

طراحی و اجرای فضاهای مخصوص بیماران، اعم از کودکان، بزرگسالان و سالمندان؛ خود نیازمند دانش فنی و تجربه لازم می باشد.

گروه مهندسین جرس سازه با تجربه بالا در تمامی زمینه های معماری و ساختمانی بهمراه کادر مجرب آماده ارائه کلیه خدمات بازسازی و نوسازی جهت واحدهای درمانی می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :