بازسازی و نوسازی واحدهای آموزشی

پژوهش ها و علم روز روان شناسی بر این نتیجه است که عوامل فیزیکی و محیطی فضاهای آموزشی به عنوان یکی از هسته های اصلی آموزش، رشد علمی و پرورش آینده سازان نقش مهمی در سطح کیفی آموزش،یادگیری و تربیت دارند. عواملی همچون : نور، رنگ، چیدمان نیمکت ها، دکوراسیون داخلی، فضای سبز، مبلمان حیاط و ... که همگی در ایجاد محیط آرام و شاد آموزشی نقش دارند. متأسفانه امروزه شاهد آن هستیم که با رشد جمعیت دانش آموزان، با کمبود فضاهای آموزشی رو به رو بوده و از سوی دیگر بسیاری از ساختمان های مراکز آموزشی دچار فرسودگی هایی هستند که محیط آموزش را بی روح کرده اند. این امر تاثیر بسزایی روی روند یادگیری آموزشی دارد. تخریب و ساخت مجدد آنها با زمان و هزینه های بالایی رو به رو می باشد و در کل راه حل غیر منطقی در همه جوامع بوده که با انجام بازسازی، نوسازی و تعمیرات ساختمان های آموزشی می توان محیط آن ها را برای افزایش یادگیری بهتر آماده تر کرد و روحیه نشاط، امنیت و راحتی را بار دیگر زنده کرد.

از سوی دیگر با توجه به روش های نوین آموزشی از جمله هوشمند سازی، پویا سازی محیط آموزشی و ... این نیاز را ایجاد می کند که دکوراسیون داخلی مراکز آموزشی بازپیرایی شود. بسیاری از ابزار های آموزشی نیز نیازمند فضاهای متاسب هستند که با ارائه طرح هایی مبتکرانه می توان محیط آموزشی را بروز کرد و سطح کیفی آموزش را افزایش داد. همچنین با بهره مندی از مصالح جدید (نانو) می توان استهلاک المان ها، عناصر تحت فرسایش و آسیب را به حداقل رساند که با ایجاد محیطی با معماری متناسب با سطح آموزشی، کیفیت مراکز آموزشی را ارتقاء داد.

گروه مهندسین جرس سازه با تجربه بالا در تمامی زمینه های معماری و ساختمانی بهمراه کادر مجرب آماده ارائه کلیه خدمات بازسازی و نوسازی جهت واحدهای آموزشی می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :